Baza wiedzy - VestaCP stworzenie nowego użytkownika i bazy danych MySQL

VestaCP stworzenie nowego użytkownika i bazy danych MySQL

Bazy danych to podstawowe medium do przechowywania danych. Większość stron internetowych używa bazy danych MySQL (lub MariaDB), która jest domyślną bazą w panelu VestaCP.
Zaczynamy od zalogowania się do panelu VestaCP, następnie przechodzimy do zakładki „DB”. Następnie klikamy na „Dodaj bazę danych”, aby przejść do następnego kroku.
vestacp lista baz danych

Następnie możemy wprowadzić dane nowej bazy danych, dla uproszczenia użytkownika bazy danych i bazę danych nazwiemy tak samo. Nazwa bazy i użytkownik będą poprzedzeni prefixem użytkownika VestaCP, także wpisując w pola „Baza danych” i „Użytkownik” wp otrzymamy admin_wp, i tą nazwą oraz użytkownikiem będziemy posługiwali się dalej. Następnie klikamy „wygeneruj” przy polu „Hasło” oraz upewniamy się, że mamy wybrany „Typ” jako „mysql”. Możemy również wpisać swój email w polu „Wyślij dane logowania na adres email”, aby otrzymać wiadomość ze wpisanymi danymi, jednak nie jest to konieczne.
vestacp forumularz nowa baza danych

Gdy wypełnimy wszystkie dane klikamy „Dodaj”, jeżeli nie popełniliśmy żadnych błędów (zbyt długi login, niepoprawne znaki itp.), to powinniśmy otrzymać potwierdzenie, że baza została utworzona. Następnie możemy spróbować zalogować się do phpmyadmina, do którego link znajdziemy na liście baz danych:
vestacp bazy danych phpmyadmin link

Zostaniemy przeniesieni do nowej strony, gdzie wpisujemy wcześniej podane dane w Pola „Użytkownik” i „Hasło”, a następnie klikamy „Wykonaj”.


Po zalogowaniu do phpmyadmina powinniśmy widzieć naszą utworzoną bazę po prawej stronie.