Baza wiedzy - VestaCP przenoszenie danych pomiędzy serwerami

VestaCP przenoszenie danych pomiędzy serwerami

VestaCP przenoszenie danych pomiędzy serwerami Kopiowanie stron pomiędzy różnymi panelami VestaCP jest dosyć łatwe, wymaga tylko dostępu do obu serwerów po ssh, aby wykonać komendę kopii zapasowej, a następnie przegrania ich na nowy serwer i wczytania.

Zaczynamy od logowania na serwer, z którego będziemy dane przenosili, następnie wykonujemy komendę tworzącą kopię zapasową dla danego konta (admin możemy zamienić na inne konto z systemu). Pamiętamy, że potrzebujemy miejsca na dysku na stworzenie kopii zapasowej.
v-backup-user admin

Po utworzeniu kopii zapasowej możemy ją przegrać na nowy serwer, lub zgrać na własny dysk, jeżeli chcemy zreinstalować serwer.
W przypadku wgrywania na drugi serwer możemy to zrobić bezpośrednio komendą scp (podmieniamy IPDRUGIEGOSERWERA na ip maszyny, gdzie będziemy chcieli przywrócić konto), nazwy plików będą się różniły, należy sprawdzić jak nazywa się plik na naszym serwerze:
scp /backup/admin.2020-08-01.tar IPDRUGIEGOSERWERA:/backup/

Po wgraniu danych na nowy serwer możemy je przywrócić komendą, jeżeli chcemy przywrócić dane z innego konta to zmieniamy admin na jego nazwę. Wpisanie nieistniejącego konta spowoduje jego utworzenie na nowym serwerze:
v-restore-user admin /backup/admin.2020-08-01.tar