Baza wiedzy - VestaCP jak dodać nową domenę

VestaCP jak dodać nową domenę

Jednym z pierwszych rzeczy jakie zrobimy instalując nową stronę jest dodanie domeny do panelu zarządzania hostingiem. Jest to prosta operacja, którą możemy wykonać bez problemu sami. Przed przystąpieniem do pracy należy przekierować domenę, którą chcemy dodać do panelu na adres IP serwera (należy ustawić rekord A dla głównego wpisu oraz wpisu www w panelu zarządzania domeną u firmy, u której mamy ją wykupioną).

Zaczynamy od zalogowania się do panelu VestaCP (dane znajdziemy w mailu aktywacyjnym usługi). Następnie przechodzimy do zakładki web i klikamy myszką na zielony plus:
vestacp dodaj nową stronę

Zostaniemy przeniesieni do nowego formularza, w którym musimy wpisać nazwę domeny. Reszta pół może zostać domyślna. Jeżeli nasza domena zarządzana jest przez zewnętrzny serwer DNS (np. cloudflare) odznaczamy „Wsparcie dla DNS”. To samo dotyczy „Wsparcie dla poczty email”. Adres IP zostawiamy domyślny, jest to adres IP serwera, jeżeli mamy przypisanych więcej adres IP do serwera możemy tutaj go wybrać.
vestacp formularz nowa strona

Na koniec naciskamy zapisz, zostaniemy poinformowani czy wszystko poszło zgodnie z planem. Jeżeli zmienialiśmy dane DNS, będziemy musieli odczekać kilka godzin, zanim strona zacznie działać. Po przejściu pod adres strony powinniśmy widzieć domyślną stronę VestaCP dla domeny:
vestacp nowa strona w przegladarce